سرفه های مزمن را با شکلات برطرف کنید


: 902

تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیبات کاکائویی درمان فوق العاده‌ای برای سرفه‌های مزمن هستند و عوارض جانبی درمان‌های دارویی را هم ندارند.

 

تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیبات کاکائویی درمان بسیار خوبی برای سرفه‌های مزمن هستند و عوارض جانبی داروهای شیمیایی را ندارد.
برطبق تحقیقات انجام شده یکی از مواد تشکیل دهنده در کاکائو موجود در شکلات می تواند علائم سرفه های مزمن و حاد را درمان کند.

در یک آزمایش مورد تایید انجمن بهداشت حدود 300 نفر که مبتلا به سرفه مزمن بودند در 12 بیمارستان مورد آزمایش قرار گرفته اند، آنها روزی دوبار به مدت 14 روز از یک شبه قلیایی طبیعی (theobromine) که از مواد تشکیل دهنده شکلات خام تهیه شده بود، استفاده کردند.

اولین نتایج این آزمایش نشان می داد که 60 درصد از بیماران تاحدی از سرفه های مزمن خود رهایی پیدا کرده اند.

محققان اظهار داشتند که خوردن روزانه یک تکه شکلات تلخ که حاوی میزان کافی ماده فعال است می تواند برای از بین بردن سرفه های مزمن موثر باشد. درحالی که این مسئله را نمی توان یک درمان قطعیدر نظر گرفت و این علائم با اتمام درمان بازگشت خواهند داشت.

تحقیقات پیشین در موسسه ملی قلب و ریه نیز نشان داده است که به نظر می رسد theobromine عملکرد اعصاب حساس را مسدود می کند که این امر به نوبه خود سرفه کردن را تسکین می بخشد. مشخص شده است که این ماده در ترکیبات شکلات بسیار موثرتر از استفاده از داروهای دارای کدئین است.

ممکن است هرکس در دوره هایی از زندگی خود دچار سرفه های مزمن شود، اما برخی از افراد به نوعی درگیر این سرفه ها هستند که گاهی زندگی روزانه آنها متوقف می شود.

خوردن یک تکه شکلات تلخ در روز که دارای سطح بالایی از این ماده است که وارد بدن میشود و می تواند برای درمان افرادی که دارای سرفه های مزمن هستند موثر باشد، از طرفی خوردن شکلات روزانه ممکن است تأثیرات ناخواسته دیگری از جمله اضافه وزن در پی داشته باشد پس باید مراقب میزان مصرف این ماده باشیم

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز-شهرک صنعتی بزرگ شیراز-خیابان گسترش- خیابان418

تلفن : 37730321-071

ایمیل: info@shahradco.com

همراه :  09170002963