زمان آن رسیده است که به دمای آبی که می نوشید، توجه کنید


: 835

دانشمندان می گویند نوشیدن کافی آب سالم برای کارکرد ذهنی و جسمی انسان ضروری است. اما.....

حتما شما هم شنیده اید که می گویند باید به میزان کافی آب نوشید و تا جایی که ممکن است به بدن آب رساند. با این حال سوالی که همیشه مد نظر خواهد بود این است که آب مصرفی باید گرم باشد یا سرد و مهم تر اینکه بهترین درجه آب برای نوشیدن چیست؟.

دانشمندان می گویند نوشیدن کافی آب سالم برای کارکرد ذهنی و جسمی انسان ضروری است. یک مرد بالای 19 سال باید روزانه 3.7 لیتر و یک زن بالای 19 سال باید روزانه 2.7 لیتر آب بنوشند.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث تسکین و آرامش مری شده و در نتیجه عمل بلع را در افراد تسهیل کند.

برخی تحقیقات نشان داده است افرادی که سوپ گرم و یا آب داغ مصرف می کنند، تنفس راحت تری نسبت به افرادی که آب سرد مصرف می کنند دارند. مثال بارز این موضوع این است که اگر از سرما خوردگی و یا آنفلوانزا رنج می برید، نوشیدن آب سرد می تواند باعث بدتر شدن حالتان شود!!!! 

 از طرفی نوشیدن آب سرد می تواند باعث بروز سردرد و علائم میگرن در شما شود. کسانی که از بیماری میگرن رنج می برند به احتمال زیاد، نسبت به افراد عادی زمانی که آب سرد بنوشند بیشتر دچار سردرد می شوند.

دانشمندان توصیه می کنند افراد به جای آب سرد بهتر است از آب ولرم استفاده کنند. بهترین دما برای آب مصرفی انسان، دمای اتاق است. البته این نکته را نباید فراموش کرد که مسئله نوشیدن مقدار کافی آب در طول روز بسیار مهم تر از دمای آب است. بدن به دلیل فعالیت هایی که دارد به شدت به مصرف آب وابسته است. همچنین فرآیند دفع مواد زائد و سم زدایی از بدن با کمک آب صورت می گیرد، از این رو اهمیت دارد افراد روزانه 8 لیوان آب بنوشند.

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز-شهرک صنعتی بزرگ شیراز-خیابان گسترش- خیابان418

تلفن : 37730321-071

ایمیل: info@shahradco.com

همراه :  09170002963