خواص حلوا ارده


: 27

حلوا ارده یکی از مغذی ترین مواد غذایی صبحانه ما ایرانی ها محسوب می شود که سرشار از پروتئین،ویتامین B، D، E، لستین و حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع است. حلوا ارده از ترکیب کنجد سابیده شده با شیره یا شکر تهیه می شود و هر گرم آن 5 کالری و 30درصد چربی دارد.

 

 

حلوا ارده چیست؟

حلوا ارده ترکیبی از ارده، تخم مرغ، شکر، هل و چوبک است که به شکل یک خمیر کرم رنگ درآمده و در وعده صبحانه مصرف می شود. به طور معمول روی این محصول، خلال پسته یا دانه های کنجد ریخته می شود تا طعم خوشایندتری پدید آید.

می توان در تهیه حلوا ارده به جای شکر از عصاره کشمش، شیره خرما، شیره انگور یا عسل استفاده کرد. چوبک که در تهیه این ماده غذایی به کار می رود، شیره نوعی گیاه است که سبب شیرین و سفت شدن حلوا ارده خواهد شد.

 

خواص حلوا ارده و حلواشکری 

خرید حلوا شکری وحلوا ارده و مصرف آن ها به دلیل اینکه از خواص املاحی بالایی برخوردار می باشند، می توانند در زمینه ی تامین انرژی لازم بدن موثر واقع شوند. از خاصیت های دیگر حلوا ارده و حلوا شکری،میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  •  درمان و بهبود یبوست:

یکی از خواص مفید حلواشکری و حوا ارده، تحریک معده می باشد؛ به گونه ای که افراد مبتلا به بیماری یبوست و بواسیر، میتوانند با مصرف این دوماده مغذی موجب درمان و کاهش روند بیماری خود شوند.

 

  •  درمان بیماری عفونتی:

حلوا ارده و حلوا شکری به دلیل اینکه سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده ی امگا هستند، نقش موثری در زمینه ی پیشگیری از بیماری های عفونتی همچون آنفولانزا، سرماخوردگی و... دارند. جالب است بدانید افرادی که از بی حالی وکسالت ناشی از بیماری های سرماخوردگی و آنفولانزا برخوردار هستند، میتوانند با مصرف این دو ماده مغذی انرژی لازم بدن خود را باز گردانند.

 

  •  بهبود و کنترل بیماری دیابت:

لازم است بدانید وجود ارده کنجدی در ماده های مغذی حلواشکری و حلوا ارده موجب شده است که برای پیشگیری از بیماری دیابت و کنترل آن در بدن نقش موثری را ایفا نمایند؛ زیرا ارده کنجدی سرشار از فیبر است و این نوع ماده معدنی، تاثیر بسزایی در این زمینه ایفا می کند. حلوا شکری و حلوا ارده حاوی املاح زیادی می باشند که برخی از آن ها میتوانند به عنوان نوعی مکمل در زمینه ی کاهش قند خون نقش مفیدی را ایفا نمایند. البته لازم به ذکر است افراد مبتلا به بیماری دیابت، لازم است از حلواشکری و حلوا ارده ارگانیک و طبیعی که فاقد شیرین کننده های صنعتی هستند، مصرف نمایند. همچنین الزامیست برای مصرف این دو ماده مغذی، با پزشک مربوطه خود مشورت نمایند.

 

  •  مکمل رشد و حفاظت مو:

امگاهای موجود در حلواارده و حلواشکری، موجب شده است برای حفظ سلامت مو و افزایش رشد آن موثر واقع شوند. همچنین با مصرف حلوا شکری و حلوا ارده، موها از املاح موجود هریک از این ماده های مقوی تغذیه کرده و ریزش ان ها که ناشی از کمبود مواد معدنی است کاهش می یابد.

 

  •  بهبود و درمان اختلالات کبدی و کلیوی:

کسانی که مبتلا به اختلالات کبدی و کلیوی هستند، میتوانند با مصرف حلواارده و حلواشکری موجب بهبود و درمان آن ها شوند. همچنین در صورتی که به میزان متعادل از این دو ماده مغذی مصرف شود، میتواند برای افرادی که مبتلا به کبد چرب هستند، مفید واقع شود.


سخن آخر


لازم است برای خرید حلوا شکری و خرید حلوا ارده مرغوب و ارگانیک، نزد فروشگاه شهراد مراجعه نمائید تا از بهترین نوع آن ها بهره مند شوید. همچنین میتوانید از طریق خرید اینترنتی از وبسایت های معتبر مثل ترنگ اقدام نمائید تا از محصولات کنجدی اصل و ارگانیک آن ها بهره مند شوید. 

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز-شهرک صنعتی بزرگ شیراز-خیابان گسترش- خیابان418

تلفن : 37730321-071

ایمیل: info@shahradco.com

همراه :  09170002963