حلوا کشی آدامسی


: 23

گاهی به‌علت نداشتن فرصت کافی برای تهیه صبحانه‌ای مقوی و خوشمزه برای خود یا افراد خانواده مجبور به خرید کیک‌ها و کلوچه‌های بسیار شیرین و اغلب مضر می‌شویم. اگر وقت کافی برای پخت تخم‌مرغ و... برای صبحانه ندارید، حلوا ارده شهراد بهترین انتخاب برای چنین مواقعی است. این خوراکی خوشمزه از کنجد تهیه می‌شود و یک انرژی‌زای بسیار قوی به حساب می‌آید؛ بنابراین برای مصرف در وعده‌ی صبحانه قادر است انرژی موردنیازتان را تامین کند و از طرفی با دارا بودن ویتامین‌ها و موادمعدنی، موجب سلامتی هر چه بیشتر بدن شود.

 

حلوا ارده چیست؟

حلوا ارده ترکیبی از ارده، تخم مرغ، شکر، هل و چوبک است که به شکل یک خمیر کرم رنگ درآمده و در وعده صبحانه مصرف می شود. به طور معمول روی این محصول، خلال پسته یا دانه های کنجد ریخته می شود تا طعم خوشایندتری پدید آید.

می توان در تهیه حلوا ارده به جای شکر از عصاره کشمش، شیره خرما، شیره انگور یا عسل استفاده کرد. چوبک که در تهیه این ماده غذایی به کار می رود، شیره نوعی گیاه است که سبب شیرین و سفت شدن حلوا ارده خواهد شد.

 

تفاوت ارده با حلوا ارده

ارده مایعی کرم رنگ با طعمی گس مایل به تلخی است که از کنجد تفت داده شده، حاصل می آید. به طور معمول ارده را همراه با موادی شیرین مانند عسل یا شیره مخلوط کرده و به مصرف می رسانند؛ اما حلوا ارده، شیرین و جامد بوده و به تنهایی قابل مصرف است. به علت واکنش بین شکر و روغن کنجد در این ماده غذایی، این محصول کمی سفت شده و مانند ارده جاری نمی شود.

 

طرز نگهداری حلوا ارده

این محصول خوش طعم، بهتر است در مکانی خنک نگه داری شود تا برای مدت زمان طولانی تری قابل مصرف باشد. به طور معمول فاصله زمان تولید تا تاریخ انقضا این محصول چهار ماه است. وقتی حلوا ارده برای مدتی در جایی ساکن بماند، قسمت جامد آن ته نشین شده و روغن زلال و شفافی روی سطح آن را می گیرد. این مسئله، امری طبیعی است و فقط هنگام مصرف می بایست آن را مخلوط کرد.

 

روش نگهداری حلوا ارده

توصیه ما این است که برای حفظ بافت و طعم عالی حلوا ارده آن را در محیطی خنک نگهداری کنید.
حلوا ارده در محیط خنک ماندگاری بیشتری خواهد داشت و مزه‌اش را حفظ می‌کند.
بهترین زمان مصرف حلوا ارده از زمان تولید تا انقضا، مدت 4 ماه است. از زمانی که شما درب بسته را باز می‌کنید در بهترین حالت باید ظرف 4 ماه آن را مصرف کنید، پس از آن کم کم محصول کیفیت و طعم خود را از دست خواهد داد.
هنگام مصرف و میل کردن حلوا ارده حتما مقداری آن را ترکیب کنید.
حلوا ارده وقتی در محلی ساکن باشد چربی‌ شفاف آن به سطح حلوا می‌آید و مابقی ترکیباتش به ته ظرف می‌رود.
جدا شدن چربی حلوا ارده از ترکیبات دیگر طبیعیست و نشانه فساد محصول نیست.

 

حلوا ارده

 

مضرات حلوا ارده

  • افراد مبتلا به دیابت به علت بالا بودن قند حلوا ارده نباید بیش از حد مصرف نمایند.
  • مصرف حلوا ارده و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان پس از مصرف آن سبب ایجاد حفره و پوسیدگی در دندان ها می شود.
  • مصرف حلوا ارده موجب تحریک معده خواهد شد.
  • مصرف بیش از حد حلوا ارده به علت خاصیت ملینی سبب ایجاد اسهال در افراد می شود.
  • مصرف بیش از حد حلوا ارده به علت بالا بودن میزان چربی و کالری موجود در آن موجب چاقی و اضافه وزن می شود.
  • طبع حلوا ارده گرم بوده و مصرف بیش از حد آن برای افراد گرم مزاج مناسب نیست؛ زیرا موجب غلیظ شدن صفرا و بروز جوش در صورت و بدن آنها میگردد.

 

قیمت حلوا ارده 

بر اساس وزن و کیفیت حلوا ارده متفاوت هست. برای خرید حلوا ارده کلیک کنید.

 

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز-شهرک صنعتی بزرگ شیراز-خیابان گسترش- خیابان418

تلفن : 37730321-071

ایمیل: info@shahradco.com

همراه :  09170002963