حلوا ارده کشی محصولی بسیار پر فایده و مقوی که از مخلوط ارده و شیره خرما طی مراحل مختلف تهیه میشود. حلوا ارده کشی در مقایسه با حلوا ارده از ظاهر نرم تر و روان تری برخوردار است و حلوا ارده کشی نیز مانند حلوا ارده بخاطر داشتن شیره خرما دارای طبیعت گرم تری نسبت به حلوا شکری میباشد. 

حلوا ارده کشی سرشار از پروتئین،ویتامین B، D، E، لستین و حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع است به همین علت برای عموم مردم خوارکی پرفایده ای محسوب میشود.

حلوا ارده کشی جهت افزایش ایمنی بدن در برابر انواع سرطان ها و همچنین جلوگیری از کمبود خون و فقر آهن نیز توصیه میشود.

بیایید با طرز تهیه حلوا ارده کشی این محصول ارزشمند آشنا شویم :

جهت پخت حلوا ارده کشی به هر میزان به مخلوط یک به سه آب و شکر نیازمندیم .این مخلوط را روی حرارت گذاشته تا کامل یکنواخت شود پس از افزودن اسید سیتریک به مقدار یک هزارم وزن شکر( جهت عملیات جلوگیری از کریستالیزاسیون یا شکرک و تنظیم ph)  میگذاریم تا به جوش آید. پس از چند دقیقه جوشیدن به دستگاه همزن انتقال میدهیم . سپس عملیات همزدن را به همراه حرارت ادامه میدهیم و شیره خرما اضافه میکنیم (به ازای  هر 60کیلو گرم شکر ، 40کیلو گرم شیره خرما). تا این مرحله چاشنی آماده شده و میگذاریم به مدت یک روز سرد شود.

بعد از گذشت 24 ساعت مواد جهت انتقال به پاتیل ارده زنی (ارده مالی) آماده ست.پس از انتقال، با نسبت یک به یک با ارده شروع به همزدن میکنیم بایستی همزدن تا جایی ادامه پیدا کند که رشته ها کمی ضخامت پیدا کند ( کمی ضخیمتر از رشته های حلوا ارده).

مطابق شکل زیر :

 

 

 

 

 پس از انجام عملیات همزدن،حلوا ارده کشی آماده شده و آنرا درون ظرفهای مخصوص در وزن های مختلف انتقال داده و آماده مصرف میباشد.

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز-شهرک صنعتی بزرگ شیراز-خیابان گسترش- خیابان418

مدیر فروش:     2951 000 0917

همراه :           63 29 000 0917

تلفن :             37730321-071

ایمیل:      info@shahradco.com