حلوا ارده محصولی بسیار پر فایده و مقوی که از مخلوط ارده و شیره خرما طی مراحل مختلف تهیه میشود. حلوا ارده در مقایسه با حلوا شکری بخاطر داشتن شیره خرما دارای طبیعت گرم تری میباشد. و به کسانی که دچار سردی مزاج هستند بیشتر حلوا ارده پیشنهاد داده میشود.

حلوا ارده  سرشار از پروتئین،ویتامین B، D، E، لستین و حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع است به همین علت برای عموم مردم خوارکی پرفایده ای محسوب میشود.

حلوا ارده جهت افزایش ایمنی بدن در برابر انواع سرطان ها و همچنین جلوگیری از کمبود خون و فقر آهن نیز توصیه میشود.

بیایید با طرز تهیه حلوا ارده این محصول ارزشمند آشنا شویم :

جهت پخت حلوا ارده به هر میزان به مخلوط یک به سه آب و شکر نیازمندیم .این مخلوط را روی حرارت گذاشته تا کامل یکنواخت شود پس از افزودن اسید سیتریک به مقدار یک هزارم وزن شکر( جهت عملیات جلوگیری از کریستالیزاسیون یا شکرک و تنظیم ph)  میگذاریم تا به جوش آید. پس از چند دقیقه جوشیدن به دستگاه همزن انتقال میدهیم . سپس عملیات همزدن را به همراه حرارت ادامه میدهیم و شیره خرما اضافه میکنیم (به ازای  هر 60کیلو گرم شکر ، 40کیلو گرم شیره خرما). همزدن را تا جایی که مخلوط به حالت شکنندگی ( مشابه آبنبات ) شود ادامه میدهیم .

در این لحظه مواد جهت انتقال به پاتیل ارده زنی (ارده مالی) آماده ست.پس از انتقال، با نسبت یک به یک با ارده شروع به همزدن میکنیم.

مطابق شکل زیر :

 

 

 

 

پس از مدتی همزدن مخلوط با ارده  ، به دلیل چرب بودن ارده بافت آبنباتی شکر را مانند نخ  نازک و به هم پیوسته و در هم تنیده جدا میکند .پس از انجام این عملیات حلوا ارده آماده شده و آنرا درون ظرف و یا قالب های مخصوص در وزن های مختلف انتقال داده و پس از سرد شدن آماده مصرف میباشد.

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز-شهرک صنعتی بزرگ شیراز-خیابان گسترش- خیابان418

مدیر فروش:     2951 000 0917

همراه :           63 29 000 0917

تلفن :             37730321-071

ایمیل:      info@shahradco.com