طرز تهیه حلوا شکری

حلوا شکری غذایی بسیار مقوی و سالم و مناسب جهت استفاده تمامی سنین است. حلوا شکری از دیر باز مورد استفاده تمامی اقشار جامعه بوده و حتی در جنگ ها جهت تقویت قوای جسمی سربازان استفاده میشده است.

امروزه حلوا شکری به لحاظ ارزش غذایی بالا و مقرون به صرفه بودن آن ،همچنان میهمان همیشگی سفره های رنگین ایرانی ها ست . حلوا شکری گاها بجای یک وعده غذایی کامل درنظر گرفته میشود.

حلوا شکری بخاطر داشتن مواد مغذی جهت افزایش تمرکز و مواد انرژی زا برای مصرف کودکان و نوجوانان و ورزشکاران بسیار مفید میباشد.

شاید بسیاری از شما عزیزان تاکنون با طرز تهیه حلوا شکری آشنایی نداشته اید ،به همین دلیل صنایع غذایی شهراد آموزش کامل تهیه حلوا شکری به صورت کاملا ساده در اختیار شما قرار میدهد.

بیایید با طرز تهیه حلوا شکری این محصول ارزشمند آشنا شویم :

جهت  پخت حلوا شکری به هر میزان به مخلوط یک به سه آب و شکر نیازمندیم .این مخلوط را روی حرارت گذاشته تا کامل یکنواخت شود پس از افزودن اسید سیتریک به مقدار یک هزارم وزن شکر( جهت عملیات جلوگیری از کریستالیزاسیون یا شکرک و تنظیم ph)  میگذاریم تا به جوش آید.

پس از چند دقیقه جوشیدن به دستگاه همزن انتقال میدهیم . سپس عملیات همزدن را به همراه حرارت ادامه میدهیم و آب چوبک را به مقدار 2 هزارم وزن مخلوط آب و شکر  اضافه میکنیم. همزدن را تا جایی که مخلوط به حالت شکنندگی ( مشابه آبنبات )  شود ادامه میدهیم .

در این لحظه مواد جهت انتقال به پاتیل ارده زنی (ارده مالی) آماده ست.پس از انتقال، با نسبت یک به یک با ارده شروع به همزدن میکنیم.

مطابق شکل زیر :

 

 

 

 

پس از مدتی همزدن مخلوط با ارده ، به دلیل چرب بودن ارده، بافت آبنباتی شکر را مانند نخ  نازک و به هم پیوسته و در هم تنیده جدا میکند .

پس از انجام این عملیات حلوا شکری آماده شده و آنرا درون ظرف و یا قالب های مخصوص در وزن های مختلف انتقال داده و پس از سرد شدن آماده مصرف میباشد.

لازم به ذکر است آب چوبک از مخلوط 10 قسمت آب و 1 قسمت چوبک تهیه میشود.

 

 

 

 

 

 

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز-شهرک صنعتی بزرگ شیراز-خیابان گسترش- خیابان418

مدیر فروش:     2951 000 0917

همراه :           63 29 000 0917

تلفن :             37730321-071

ایمیل:      info@shahradco.com